8 грешки, които саботират личния ви успех!
6177Всички ние имаме толкова много мечти и желания, но дали винаги успяваме да ги реализираме? Питали ли сте се какво стои между нас и осъществяването на целите ни? Всеки един от нас заслужава да бъде щастлив и да живее изключително добре, затова е нужно да си припомним, че всичко е в нашите ръце. Ето и няколко полезни навика, които определено ще ви изстрелят с висока скорост към успеха:
1. Какво искате КОНКРЕТНО?
За да постигнете желанията си ви трябва брилянтна яснота относно тях. Много хора казват "Искам успех.”, "Искам щастие.”, "Искам удовлетворение.”. Чудесно, но това са толкова широко обхватни понятия, че дори е възможно някой ден да ги получите без да ги забележите, защото лично за вас не знаете какво стои зад тях. Какво означава за вас успеха? В какво се състои щастието за вас? Какво ви прави истински щастливи? Какво трябва да получите за да усетите удовлетворение? И така нататък. Получете отговорите и бъдете конкретни към себе си, за да знаете къде отивате и към какво се стремите. Яснотата е изключително мощна сила, която може да ви отведе право в целта.
2. Вярвате ли в себе си?
Неувереността е основна грешка по пътя към осъществяването на целите ни. Как да очакваме другите да вярват във възможностите и уменията ни, че можем да успеем, ако ние самите не го правим? Вярата е ключовият момент и задвижващата сила във всяка една житейска ситуация. Увереността ни се определя от личните ни убеждения и възприятия за околния свят, което означава, че можем да ги променим така, че да работят за нас. Проанализирайте мислите, които имате за себе си и за действията си. Помислете каква енергия задвижвате с мислите "Аз съм успешен, вярвам в себе си и постигам всичко с лекота!” и "Винаги се провалям!”… Различна, е нали?
3. Вярвате ли на околния свят?
Имате ли доверие на света/ Вселената/ Бог, че знае прекрасно какво е най-добро за вас? Обърнете внимание колко неща в живота ви са се случили по съвършен начин, сякаш някой ги е подредил така, че да се случат в точния момент. Така ще бъде и за напред. Освободете се от нуждата да контролирате всичко около вас, доверете се и изживейте моментите си като внесете повече лекота в тях. Помнете, че ако нещо е подходящо за вас и вие сте достатъчно упорити да работите за него, то ще ви се случи. Намалете контрола и се оставете да бъдете водени и изненадвани от живота.
4. Действате ли?
Да, всички ние четем, развиваме се, имаме толкова много познания, но колко от наученото прилагаме в живота си? Знам, но не правя, означава не знам! Истинското придвижване напред става с истинско действие. Колкото и позитивни да сте, колкото и знания да имате, ако не вкарате активни действия, които да ви отведат право към целта, нищо друго няма значение.
5. Приемате ли "провалите” си?
Защо трябва да наричаме неуспешната стъпка към желанието ни "провал”? А не е ли точно това опитността, която ни е нужна за да продължим напред? Не е станало по този начин, чудесно, най-вероятно ще стане по другия. Не сте ли научили най-важните уроци от живота точно в тези моменти?
6. Спазвате ли стратегията "Печеля-Печелиш” ?
Определено не е добра идея да търсите изгода само за себе си в професионалните си отношенията с хората. Партньорството и работата в екип са най-добрите алтернативи за развитие, а стратегията "печеля-печелиш”, при която са удовлетворени и двете страни, е прекрасно взаимодействие с околните, което ще ви донесе успехи в дългосрочен план.
7. За какво се награждавате - за резултат или старание?
От какво зависи личното ви удовлетворение - от получените резултати или от положените усилия? Да, положителните резултати ни зареждат с още енергия и ни дават мотивация да продължаваме, но усилията без резултати да не би да са по маловажни? Помислете какво ви струва всяко едно излизане от зоната ви на комфорт? Изисква се сила, ентусиазъм, енергия. Награждавайте се за положените усилия, за да има от къде да черпите вътрешна мотивация. Уважавайте и ценете труда си, за да имате непоклатимо желание да се развивате. Помнете, че не греши само този, който не опитва нищо ново.
8. Спазвате ли обещанията си?
Тук не става въпрос само за това дали спазвате обещанията си към другите. Разбира се, че коректността ще изгради уважение. Но спазвате ли обещанията и към себе си? Ако не го правите, това е една от най-сериозните причини да губим доверие в себе си. Защо да си вярваме след като не спазваме думата си дори към самите нас? Добрата новина е, че всичко е абсолютно поправимо. Замислете се, какви дългове имате към себе си и ги изпълнете. Това, ще ви изпълни с много енергия.
Желаем ви сбъднати желания и постигнати цели!
Автор: Лилия Илиева