Седем стъпки да спазим новогодишните обещания към себе си
504Може би планирате да посрещнете Новата година с поредната нова решителност да откажете цигарите, да отслабнете, да спортувате повече, да не се притеснявате за малките неща. И може би тези обещания звучат познато точно тези, които направихте преди година.
Как можете да гарантирате, че решимостта да бъдете по - здрави през Новата година ще остане в сила и след Свети Валентин? Чрез създаване на нови навици. Създаването на нови навици отнема време и енергия. Ново поведение няма да стане автоматично за една нощ, но може да се насладите на някои от предимствата му доста бързо.
Когато започнете да се разхождате редовно или често да се занимавате с успокояващи стреса практики ще откриете, че няма да се чувствате добре, ако спрете. Това е страхотен стимул да продължим. Така че, продължавайте да се мотивирате в посоката в която искате да вървите.
ВИЖ ВСИЧКИ ОФЕРТИ ЗА ХОРМОНИ С ОТСТЪПКА ТУК!
Опитайте следните седем съвета, които да Ви помогнат да създадете дълготрайна промяна
1.Мечтайте смело. Искате ли да се състезавате в маратон или триатлон? Да отслабнете малко или достатъчно, за да се поберете в дрехи, които някога сте обичали? С постоянство насърчение и подкрепа можете да го направите.
Една амбициозна цел често вдъхновява другите около Вас. Мнозина ще Ви подклепят. Някои ще се радват да помогнат по практически начини като например като тренират с Вас или поемат задачи с които обикновено се справяте, за да освободите времето си.
2. Разбийте големите цели на достатъчно малки стъпки. Малките стъпки Ви придвижват напред към крайната цел. Самото достигане до първата цел може да изгради увереността да се справите и да успеете с по - трудни задачи.
Не пренебрегвайте лесните избори. Ако започнете всеки план със създаване на списък гарантирано ще отметнете едно квадратче бързо. Разделете трудните задачи на по - малки и се насладете първо на лесните задачи.
3. Разберете защо трябва да направите промяна. Докато не разберете защо се придържате към старите навици и рутина може да Ви е трудно да съберете достатъчно енергия и воля, за да смените рязко посоката към промяна.
Нездравословното поведение като преяждане и пушене има незабавни, приятни ползи, но и неприятни моменти. Така, че когато обмисляте промяна отделете време да я обмислите. Увеличавате вероятността за успех когато балансът на плюсовете и минусите е достатъчен, за да направи приемането на ново поведение по - привлекателно от рутината.
Ангажирането с приятни аспекти на нездравословно поведение без самото поведение също помага. Например, ако обичате да си почивате докато пушите вземете си почивката и й се насладете, но намерете по - здравословни начини да го направите. В противен случай работите срещу вятъра и е по - малко вероятно да постигнете траен успех.
4. Ангажирайте се. Направете себе си отговорен чрез писмено или устно обещание към хора които не искате да разочаровате. Това ще Ви насърчи да удържите на думата и обещанието си. Потърсете хора с подобни цели.
ВИЖ ВСИЧКИ ОФЕРТИ ЗА ПСИХОЛОГ С ОТСТЪПКА ТУК!
5. Наградете се. Не чакайте да се наречете победител докато не преминете края на голямата цел. Здравните промени често са постепенни. Насърчавайте се да продължите като спирате, за да признаете успеха докато отбелязвате малки и големи стъпки по пътя към целта. Пуснете любимата си мелодия всеки път когато достигнете 5000 стъпки. Потупване по рамото от Вашия треньор или съпруг. Помолете семейството и приятелите да Ви насърчат. Потърсете онлайн група за поддръжка.
6. Учете се от миналото. Всеки път когато не успеете да направите промяна считайте това за стъпка към целта си. Защо? Защото всеки искрен опит е научен урок. Когато попаднете на спъване отделете малко време да помислите какво е проработило и какво не е проработило.
Може би сте поели твърде голямо предизвикателство? Ако е така върнете се към по - малко амбициозно предизвикателство или разделете голямото на по - малки стъпки. Ако определянето на 30 последователни минути за упражнения изглежда никога не работи в натоварени дни разбийте тази цел като се стремите към три 10-минутни разходки – една преди работа, една по време на обяд, една след работа или 20-минутна разходка на обяд плюс 10-минутна комбинация от маршируване, катерене по стълби и скачане на въже или подобни дейности.
7. Благодарете за това което правите. Забравете съвършенството. Насочете се към завършване на маратона, а не към бягане. С упражнения и толкова много други цели, които си поставяме ще имаме полза дори когато правим по - малко отколкото бихме искали. Всяка дейност винаги е по - добра от никаква.
Ако целта за вторник е 30-минутна тренировка във фитнеса, но отделяте само 10 минути бъдете благодарни за това. Това е достатъчно. Може би утре ще е по - добре.
Може би планирате да посрещнете Новата година с нова решимост да откажете цигарите, да отслабнете, да спортувате повече, да не се ядосвате за малките неща. И може би тези резолюции звучат познато може би точно като тези, които направихте преди година.
Как можете да гарантирате, че решимостта да бъдете по - здрави през Новата година ще остане в сила и след напредването на Новата година? Чрез създаване на нови навици. Създаването на нови навици отнема време и енергия. Ново поведение няма да стане автоматично за една нощ, но може да се насладите на някои от предимствата му доста бързо.
Освен това когато започнете да се разхождате редовно или често да се занимавате с успокояващи стреса практики ще откриете, че няма да се чувствате добре, ако спрете. Това е страхотен стимул да продължим. Така, че продължавайте в посоката в която искате да вървите. И опитайте тези седем съвета които да Ви помогнат да създадете дълготрайна промяна.
https://www.health.harvard.edu